عضویت در خبرنامه
نظرتون راجب محتوای سایت چیست؟
مشاهده نتایج ثبت نظر
سوال از کارشناسان Visa4edu

سوال: آیا در شرایط کنونی( ماه می سال۲۰۱۹) سفر دانشجو به ایران و بازگشت به آمریکا ریسک داره؟

پاسخ کارشناس مجموعه Visa4edu:

#تجربه  #سفر #F1 #سال٢٠١٩  #آمریکا_به_ایران_برگشت_به_آمریکا #خط_خوردگی_I20 #پرواز امارت
 

تجربه پیش رو به جهت رفع نگرانی بعضی دانشجویان ساکن آمریکا برای سفر به ایران و برگشت به آمریکا، در کانال قرار داده شده است. چنانچه تمایل دارید به اشتراک گذاری تجربه سفر خود برای رفع نگرانی دیگر دانشجویان و خانواده های دانشجویان به یکی از ادمین های گروهای ویزا برای تحصیل و یا از طریق سایت ما ارتباط برقرار نمایید.
متن تجربه:
٢٠ مارچ ٢٠١٩رفت به ایران
۶ می ٢٠١٩ برگشت به آمریکا

من برای بار دوم میخواستم به ایران برم با 
ویزای مالتی که داشتم، تاریخ ای توئنی تموم شده بود و من برای تمدید امضای سفر به دانشگاه درخواست دادم که نکته ای که شاید کمک کننده باشه اینه که من فکر میکردم همون روزی که برگه رو میدم برام تمدید میکنن اما دانشگاه ما سیستم متفاوت بود و باید ابتدا اینترنتی درخواست میدادیم و تا ده روز‌کاری طول میکشید که آماده بشه هر چند سه روزه آماده شد اما حتما از دو هفته قبل از بلیطتون پیگیر این موضوع باشید! روزی که من ای توئنی رو تحویل گرفتم دیدم که قسمتی که باید امضامیشده دستشون خط خورده و کلا خطش زده بودند و در خط پایین تر مجددا امضا و تاریخ زده بودند .  من خیلی نگران بودم و اصرار کردم که یه نسخه دیگه به من بدند یا اسکن برگه اصلی رو داشتم و دادم که اونو امضا کنن اما علی رغم توضیحات من که گفتم ممکنه توی فرودگاه اذیت کنن یا سوال کنن اونا گفتن نمیتونن یک ای توینی دیگه به من بدند و گفتند دانشجویان زیادی بودن که مشکل مشابه پیش اومده و به راحتی وارد امریکا شدن! در هر حال من تمام مدتی که ایران بودم با توجه به اتفاقات اخیر هم استرس زیادی داشتم که موقع ورود به این خط خوردگی ایراد بگیرند.
پرواز برگشت من امارات بود. متاسفانه کارمندهای اون روز امارات در فرودگاه امام بسیار بی تربیت و بی اخلاق بودن و حتی نیم کیلو هم اضافه بار نمیذاشتن بیاریم . با اینکه من با همین پرواز اومده بودم ایران و هم کوله و کری آن داشتم و هیج ایرادی نگرفته بودن اما در فرودگاه امام گفتن فقط یکی رو میتونی ببری .بعد از من هم افراد دیگر گویا با این کارمندها دچار درگیری شده بودند.
پورت ورودی من سیاتل بود. ۲/۵۰ دقیقه استاپ داشتم که چون پرواز از دبی کمی تاخیر داشت و صف چک پاسپورت بسیار شلوغ بود، پرواز داخلی رو از دست دادم. که خودشون برام بلیط مجدد گرفتن برای ۵ ساعت بعد! 
افیسر از من انگشت نگاری کرد سوال خاصی نپرسید، فرم آبی رنگ که داخل هواپیما داده بودن رو نگاه میکرد .برگه ای توئنی رو خواست و گفت همه چیز اوکیه میتونی بری. در نهایت نه به ای توئنی خط خورده گیر داد نه بخاطر مسایل این چند هفته اخیر چیزی گفتن . خیلی با احترام و خوش اخلاق بودن و یکی دوتا دیگه از ایرانی ها رو برای بررسی چمدون فرستادن اتاق دیگه . 
امیدوارم دوستانی که ایران می‌رن و یا هستن و میخوان برگردن به راحتی دوباره وارد امریکا بشن و استرس هم نداشته باشن چون به نظر من حداقل توی پورت سیاتل همه چیز نرمال و خوب بود

برو بالا