عضویت در خبرنامه
نظرتون راجب محتوای سایت چیست؟
مشاهده نتایج ثبت نظر
سوال از کارشناسان Visa4edu

سوال: مزایا و معایب تحصیل در امریکا؟

پاسخ کارشناس مجموعه Visa4edu:

پاسخ: به طور کلی مهاجرت تحصیلی به امریکا مزایا و در عین حال معایب زیادی داره که در ادامه به چندید موردش اشاره خواهم کرد.

الف) وجود دانشگاه های متعدد: در هر رشته ای که باشید میتونید حدودا 100تا دانشگاه خوب در امریکا پیدا کنید، در حالیکه در کشورهای دیگه نهایتا 10-20 تا دانشگاه بتونید پیدا کنید، بنابراین خودبه خود شانس پذیرش بالاتری خواهید داشت.

ب) منابع مالی متعدد: دانشگاه های امریکا ثروتمندتر هستند و معمولا فاندهای زیادی ارائه میدن و با یه رزومه ی خوب راحت میتونید فول فاند (بورس کامل) بشید.

ج) کمیته محور بودن: در امریکا اغلب دانشگاه ها کمیته محور هستند، بنابراین اگر مکاتبه نکردید و یا مکاتبه کردید اما استاد پیدا نکردید، بازهم شانس پذیرش خواهید داشت.

د) دکتری مستقیم: در بسیاری از دانشگاه های امریکا مستقیما با مدرک لیسانستون میتونید برای دکتری اقدام کنید و نیازی به مدرک ارشد ندارید! شانس فاند هم دارید.

ه) بازار کار نسبتا خوب

و) نژادپرستی: بحث نژادپرستی در همه جا وجود داره. در همین ایران هم، لهجه ها و قومیت های دیگه مورد تمسخر واقع میشن! اروپا و امریکا هم همینطور. اما بطور کلی امریکا و کانادا چون مهاجرپذیرتر هستند و دانشجو زیاد هست، نسبتا نژادپرستی کمتر هست.

ر) ویزا: بزرگ ترین عیب امریکا به بحث ویزا برمیگرده ! بعضی از بچه ها بعد از پذیرش دانشگاه در سفارت ریجکت میشن، بسیاری هم کلیرنس میخورند و معلوم نیست کی ویزاشون بیاد، و اغلب کسایی هم که ویزا بگیرن، ویزاشون سینگل خواهد بود؛ یعنی تا پایان تحصیلشون از امریکا نمیتونن خارج شن!

ز) خانواده: خانوادتون یا نمیتونن بیان یا اگرم بتونن بیان داستان زیاد داره

ط) برای پذیرش در دانشگاه های امریکا، علاوه بر تافل یا آیلتس، به امتحان جی آر ای هم نیاز دارید، که البته به نظر من سخت نیستش، زمان بذارید میتونید نمره خوبی بگیرید.

ظ) اقامت: بحث اقامت امریکا نسبتا سخت هستش، در کانادا خیلی راحت تر اقامت میگیرید، اما در امریکا بعد از تحصیل باید دنبال کار باشید، و بعدش دنبال گرین کارت و سیتیزنشیپ؛ که این فرایند شاید تا ده سال طول بکشه!

برو بالا