عضویت در خبرنامه
نظرتون راجب محتوای سایت چیست؟
مشاهده نتایج ثبت نظر
سوال از کارشناسان Visa4edu

سوال: سفارت آمریکا در پاکستان خوبه؟

پاسخ کارشناس مجموعه Visa4edu:

دانشجویان محترمی که بواسطه تبلیغ بعضی از گروه های تلگرامی تصمیم میگیرند به سفارت آمریکا در کشور پاکستان مراجعه کنند ، لطفا موارد زیر رو در نظر داشته باشید:

 

۱- سفارت آمریکا در پاکستان ، سفارت اصلی برای ویزای دانشجویی نیست (هرچند وقت مصاحبه به دانشجویان ایرانی میده و مصاحبه هم انجام میشه).

۲- نفع مالی دلالی در موضوع مشتری هتل و وچرر پرداخت وقت سفارت و….. برای موسسات واسطه گر و کلاهبردار که این روز ها برای هر اسم و عنوانی یک گروه می سازند، نباید باعث بشه فکر کنیم تنها گزینه پاکستان هست.

۳- موارد زیادی از مراجعه رشته های با سطح حساسیت بالا ویا حتی متوسط به سفارت آمریکا در پاکستان مشاهده شده که متاسفانه ریجکت شدند، صرفا به دلیل عدم آشنایی افیسر ها با کیس های ایرانی. چنین مواردی در سفارت های اصلی شانس گرفتن ویزا داشتند ولی به دلیل عدم آشنایی افیسر آمریکایی سفارت پاکستان با نوع کسری خدمت ویا  سیف بودن رشته تحصیلی، دانشجو ریجکت شده.

۴- اگر رشته ویا سوابق حساس در رزومه و پرونده دانشجویی دارید، مراجعه به پاکستان صرفا به این دلیل که کرونا هست/ مرزها بسته است/ گپ تحصیلی میره بالا/ و…. تصمیم گیری از روی عجله خواهد بود.

۵- نبود وقت در دیگر سفارت ها ویا خریدن وقت های سفارت توسط بعضی موسسات و شرکت های مهاجرتی ایرانی و فروشش به چندین برابر قیمت به دانشجویان، مشکل جدیدی نیست و هر سال بوده و هست و خواهد بود. مگر اینکه دانشجویان  راهی برای ریشه کن کردن این دست واسطه گری ها پیدا کنند.

تعداد زیادی از دانشجویان موفق به اخذ ویزای درجا ویا کلیرنس از سفارت آمریکا در پاکستان شدند که خبر خوبیه ولی پاکستان برای همه کیس ها و همه شرایط مناسب نیست، لطفا تجربیات مصاحبه ها رو از منابع مختلف بررسی کنید و صرفا به حجم بالای تبلیغ بعضی گروه ها و فشار برای مراجعه به یک سفارت ، اقدام و نتیجه گیری نکنید.

پیروز باشید

برو بالا