عضویت در خبرنامه
نظرتون راجب محتوای سایت چیست؟
مشاهده نتایج ثبت نظر
سوال از کارشناسان Visa4edu

سوال: دانشجوی دکترا (ایران) هستم وبرای دکترا(آمریکا) میخوام اپلای کنم. ریسک داره؟

پاسخ کارشناس مجموعه Visa4edu:

دانشجوی دکترا هستم اما میخوام انصراف بدم و برای خارج از کشور اپلای کنم ،بنظر شما توی رزومه باید اشاره ای به این موضوع بکنم؟ و دانشگاه های خارج با این موضوع چطور برخورد میکنند؟ نگرانم از اینکه اثر بد داشته باشه و اصلا منو نخوان

پاسخ:

رزومه:

خیلی از اساتید شاید اهمیت ندن به موضوع مدرک دکترای شما ویا اینکه دانشجو دکترا هستید. بعضی اساتید هم به دلیل واحد های درسی که پاس کردید شاید بیشتر علاقه مند به جذب شما باشند. اما این همه ماجرا نیست وحتماً ادامه مطلب را مطالعه کنید.

دانشگاه:

دپارتمان مقطع تحصیلی گرفته شده رو مبنا قرار میده. درنتیجه دانشجوی دکترا بودن پوینت مثبت در موضوع اخذ پذیرش از دپارتمان و یا پذیرش (کمیته محور) و... نیست.

سفارت(ویزا):

داشتن مدرک دکترا به منزله اتمام دروس مورد نیاز برای انجام تحقیقات هست و در نتیجه پوینت منفی در زمان اخذ ویزا محسوب میشه (مقطع مجدد محسوب میشه)، مگر اینکه بتونید ثابت کنید مقطع تکراری مرتبط با پروژه تحقیقاتی شماست و یا اینکه الزام دانشگاه به اپلای این مقطع برای ادامه تحقیقات بوده.

دانشجوی مقطع دکترا بودن برای اخذ ویزای دانشجوی (اگر ترم اول یا سال اول باشید) با توضیح مناسب به افیسر سفارت در مورد نیاز به ادامه تحصیل در دانشگاهی که متناسب با تحقیقتون باشه شاید بتونه پوینت منفی دانشجوی دکترا بودن و اپلای مجدد برای دکترا رو کمی کاهش بده. همچنان ریسک دارید.

دانشجوی دکترا باشید و سال اول تمام شده باشه، شرایط دکترای مجدد شامل شما میشه و در جهت راضی کردن افیسر به اینکه مقطع تحصیلی اپلای شده در ادامه این مقطع خواهد بود و واحد های درسی من میتونه ترنسفر بشه به دانشگاه جدید و اینکه اپلای الزاماتش استارت از اول هست و.... افیسر رو راضی کنید ولی ریسک مقطع مجدد همچنان با شماست.

در نتیجه: برای دانگاه و زمان اپلای شاید تفاوت ویا تاثیر منفی نداشته باشد ولی در زمان اخذ ویزا موضوع دانشجوی دکترا بودن میتواند مشکل ساز شود.

توصیه:

اگر قصد انصراف از مقطع فعلی در ایران را داریدو سال اول و یا ترم اول هستید شاید حذف این موضوع از رزومه گزینه مناسبی باشد.

توصیه های بیشتربا توجه به شرایط دانشجو در خدمات مشاوره ویزای دانشجویی امکان پذیر است.

 

خدمات مجموعه Visa4edu

 

  • برای اخذ مشاوره ویزای دانشجویی امریکا، اینجا کلیک نمایید.

  • برای اطلاع از نتایج ویزای دانشجویی در سال ۲۰۲۰ اینجا کلیک نمایید.

  • برای اطلاع از نتایج اپلای و ویزای سالهای گذشته اینجا کلیک نمایید.

  • برای مشاهده تجربیات مصاحبه ویزای دانشجوی آمریکا اینجا کلیک نمایید.

  • برای مشاهده نکات مفید آزمون TOEFL لطفاً این صفحه را مشاهده نمایید.

  • برای مشاهده نکات مفید آزمون GRE لطفاً این صفحه را مشاهده نمایید.

-----------------------------------------------------

  برای ارسال لینک مطلب به دیگران ویا اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و فیس بوک از آیکون های موجود در انتهای هر مطلب استفاده نمایید.

  در صورتی که مطلب برای شما مفید بوده است، لطفاً با لایک کردن آن باعث ارسال پاسخ های بیشتر در رابطه با این موضوع در سایت خواهید شد.

برو بالا