عضویت در خبرنامه
نظرتون راجب محتوای سایت چیست؟
مشاهده نتایج ثبت نظر
سوال از کارشناسان Visa4edu

سوال: لغو کامل ابلاغیه SEVP

پاسخ کارشناس مجموعه Visa4edu:

لغو کامل ابلاغیه SEVP

 

خبر خوش

U.S. Backs Down in Fight With Harvard, MIT Over Student Visas

The U.S. backed down from a high-profile confrontation with Harvard and MIT over visas for foreign students who take online-only classes, ending a tense standoff that could have sent thousands of students back to their home countries and left colleges scrambling to plan for the fall.

U.S. District Judge Allison Burroughs on Tuesday announced that the U.S. had agreed to rescind a new policy requiring the students to take at least one in-person class, even amid the pandemic.

 • این ابلاغیه به صورت کامل لغو شد. دانشجویان ایرانی و دیگر دانشجویان خارجی مقیم که درترم فال۲۰۲۰ کلاسهایشان انلاین برگزار شود کماکان F1 fulltime محسوب خواهند شد و میتوانند داخل امریکا باقی بمانند.

 • دانشجویانی که قصد اخذ ویزای دانشجویی دارند در حال حاضر با مشکل بازگشایی سفارت ها روبه رو هستند.

لینک منبع خبر۱

لینک منبع خبر۲

لینک منبع خبر۳

 

در ادامه تمام اتفاقاتی که در ابلاغیه جدید افتاده بود قابل مشاهده می باشند. اما ابلاغیه لغو گردیده است.

 

 

توضیحات کامل در مورد ابلاغیه SEVP که امروز ۱۴ جولای ۲۰۲۰ لغو شد

 

 

شرح کامل ابلاغیه و تاثیرات آن در صورت عدم لغو( لغو شد) و یا رد شکایت نامه دانشگاه های آمریکا در دادگاه

برای آشنایی بیشتر و یا مرور مجدد موضوع ابلاغیه جدید در مورد دانشجویانی که کورس (واحد درسی) آنلاین در فال ۲۰۲۰ خواهند داشت و یا دانشگاه به صورت آنلاین(Online)/ ترکیب آنلاین و حضوری(Hybrid)/ حضوری(In-person) برگزار خواهد شد، می توانند اینجا توضیحات کاملی را مطالعه نمایند.

 • برای بررسی خلاصه/ ساده سازی شده این ابلاغیه و تاثیر ان بر دانشجویان خارجی در امریکا اینجا کلیک نمایید.

و مثال های از تجربیات دانشجویان خارجی که اخیراً قصد ورود به خاک امریکا را داشتند وبه دلیل اینکه نتوانسته اند افیسر پورت ورودی  آمریکا را از حضوری بودن دروس دانشگاهی مطمئن کنند و دیپورت شده اند را میتوان در تصاویر مقابل ونیز در لینک دید. (پروفایل رسمی این تصاویر در توییتر اینجا)

 • باتوجه به جدید بودن ابلاغیه و سردرگمی افسران گمرگ فرودگاه ها در پورت های ورودی به آمریکا، به دانشجویان فعلی ایرانی در آمریکا توصیه اکید میشود، چنانچه قصد بازگشت به آمریکا دارند قبل از تهیه بلیط ویا سفر از مندرجات آی بیست خود اطمینان کامل پیدا کنند و با دپارتمان اینترنشنال دانشگاه هماهنگی کامل را انجام داده باشند. نامه رسمی از طرف دانشگاه در تایید حضوری بودن کلاس ها در کنار نامه I-20 جدید میتواند مفید باشد.

 • حقوق مسافر ورودی به امریکا در پورت ورودی به زبان انگلیسی تهیه شده اینجا و نسخه فارسی آن اینجا موجود می باشد. بدون مطالعه این توصیه ها اقدام به امضای هیچ فرمی در فرودگاه ننمایید.

 • تاثیر بیش از ۶۳ درصدی  ابلاغیه جدید در کمتر شدن دانشجویان خارجی در امریکا برای سال تحصیلی پیش رو در مقاله ای بررسی شده است. توضیحات بیشتر

 

 

دانشجویان ایرانی که برای فال ۲۰۲۰ پذیرش دارند

 • آخرین خبرها در مورد بازگشایی سفارت ها اینجا.

برای اطمینان از ۱۰۰٪ آنلاین نبودن دانشگاهی که پذیرش گرفته اید، قبل از مراجعه به سفارت حتما I-20 جدید را از دپارتمان اینترنشنال دانشگاه درخواست نمایید. درI-20 جدید باید درج شده باشد که دانشگاه در سال تحصیلی پیش رو ۱۰۰ انلاین نخواهد بود یا هایبرید خواهد بود ویا حضوری خواهد بود. هر کدام از موارد ذکر شده بجز جمله < دانشگاه ۱۰۰٪ آنلاین خواهد بود>.

برای مصاحبه سفارت الزاماً نیازی به برگه اصل  I-20 نمی باشد. بعضی دانشگاه ها اقدام به ارسال نسخه الکتریکی  I-20 به سفارتی که دانشجو وقت گرفته می نمایند. بعضی دانشگاه ها نسخه pdf و رسمی I-20 را به دانشجو ایمیل می نمایند و بعضی دانشگاه حتی در شرایط کرونا باز هم اسرار بر ارسال پستی برگه آی بیست دارند (برای چنین مواردی وبا توجه به نبود زمان کافی، حتما از استاد ویا program coordinator دانشگاه درخوایت کنید که برای شما نسخه pdf  آنرا بعلاوه ارسال نسخه پستی ایمیل نمایند).

 • برای مصاحبه سفارت آمادگی ارائه توضیحات مستند در مورد عدم ۱۰۰٪ آنلاین بودن دانشگاه در فال۲۰۲۰ و یا سال تحصیلی آینده را داشته باشید.

 • برای اطلاع از وضعیت تحصیلی دانشگاه های آمریکا در سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ لطفاً مشخصات دانشگاه خود را در این فرم وارد نمایید تا دیگر دانشجویان از نوع وضیعیت تحصیلی انلاین/ حضوری/ هایبرید در دانشگاه خود اطلاع پیدا کنند.

گوگل فرم

مشاهده نتایج

خبر خوب:

تعداد ۶۰ دانشگاه تا امروز (۱۳ جولای ۲۰۲۰)  در پرونده شکایت به ابلاغیه جدید ترامپ حمایت کرده و این شکایت در حال حاضر در دادگاه در حال تصمیم گیری می باشد ( لینک ). بیش از ۲۶ شهر آمریکایی در جهت لغو این ابلاغیه از شکایت ارسال شده به دانشگاه ها حمایت کرده اند. در روزهای آینده احتمال لغو موقت ویا کامل این ابلاغیه خواهد بود. متن زیر صرفاً جهت عدم لغو ابلاغیه جدید و یا بازگشایی سفارت ها در حالی که هنوز دادگاه رای نهایی خود را اعلام نکرده  قابل استناد می باشد.

 

 

خدمات مجموعه Visa4edu

 • برای اخذ مشاوره ویزای دانشجویی امریکا توضیحات اینجا را مشاهده نمایید.

 • برای اطلاع از نتایج ویزای دانشجویی در سال ۲۰۲۰ اینجا را مشاهده نمایید.

 • برای اطلاع از نتایج اپلای و ویزای سالهای گذشته اینجا را مشاهده نمایید.

 • برای مشاهده تجربیات مصاحبه ویزای دانشجوی آمریکا اینجا را مشاهده نمایید.

برو بالا