عضویت در خبرنامه
نظرتون راجب محتوای سایت چیست؟
مشاهده نتایج ثبت نظر
سوال از کارشناسان Visa4edu

سوال: خدمات مشاوره مجموعه Visa4edu

پاسخ کارشناس مجموعه Visa4edu:

خدمات مشاوره ویزای دانشجویی آمریکا توسط مجموعه ویزا برای تحصیل

با توجه به سابقه حضور Visa4edu در کنار دانشجویان و نیز دانشجو بودن همه ادمین های این مجموعه و از همه مهمتر ساکن بودن آنها در آمریکا، تنها گزینه قابل اطمینان ، به روز وآشنا به مشکلات دانشجویان برای اخذ مشاوره Visa4edu می باشد. تجربیات دانشجویانی که از خدمات مشاوره ویزای دانشجویی استفاده نموده و تجربه خود را در کانال و وب سایت ما قرار داده اند به تنهای مدرکی مستند برای اثبات تاریخچه فعالیت و نتیجه مشاوره های این مجموعه به دانشجویان می باشد.

مشاوره ویزای دانشجویی آمریکا برای رشته های حساس- سوابق کاری حساس- سابقه مسافرت به کشورهای پر خطر- فامیل درجه یک در آمریکا وده ها مورد خاص دیگر الزامیست. 

آیا وکیل مهاجرتی یا وکیل ساکن آمریکا مشاورخوبی برای اخذ ویزای دانشجویی آمریکا می باشد؟

در طول سالهای اخیر و با گسترش شبکه های اجتماعی، اطلاعات دانشجویان از مراتب موجود در اخذ ویزای دانشجویی بسیار فراتر از وکلای مهاجرتی پیش رفته و باتوجه به عدم تمرکز بیشتر وکلا به صورت خاص و فقط برای  ویزای دانشجویی و نبود دانش بعضی وکلا در ریز جزییات و الزامات آن حتی باعث ریجکت دانشجو نیز شده اند. برای نمونه میتوان به مواردی اشاره کرد که دانشجو با توصیه بعضی وکلا اقدام به تهیه مبالغ بالای گردش حساب بانکی آنهم از حساب ارزی  می نمایند فارغ از اینکه ضمانت مالی در موارد ویزای مهاجرتی  آمریکا و یا کانادا شاید مورد نیاز باشد ولی برای ویزای غیر مهاجرتی (دانشجویی) تنها به مبالغ درخواست شده در برگه I-20 نیاز است. البته تفاوت نرخ ارز رسمی (دولتی) با نرخ آزاد بحث متفاوتیست . نکته مهم اینکه برای ویزای دانشجویی فقط مانده بانکی مورد نیاز است و نه گردش حساب ۶ ماهه و یا ۱ ساله و یا چند ساله، در طول ده سال اخیر وشاید بیشتراز ۱۰ سال گذشته هیچ زمان گردش حساب مورد درخواست سفارت نبوده و تنها مانده بانکی در سایت سفارت درج شده و افیسر هم مانده بانکی خواسته و نه گردش حساب. البته وکلای با تجربه در داخل و یا خارج ایران وجود دارند.

در بیشتر موارد دانشجو برحسب اطلاعات کسب کرده از شرکتهای واسطه گر و یا دلال وقت سفارت و حتی مجموعه های با اسم ها و تبلیغات بزرگنمایی شده که برای کسب درامد بدون توجه به اهمیت سرنوشت دانشجواقدام به توصیه مواردی میکنند که نه تنها برای فرد مفید نیست بلکه باعث ریجکت فرد نیز میشود. دیده شده تبلیغات شرکتهای از این دست که با دادن پیشنهاد رایگان شدن مشاوره دوم در صورتی که فرد در مصاحبه اول و در حالی که از مشاوره این افراد استفاده کرده ریجکت شده است!!!. فارغ از عدم توجه این افراد به اصل صادق بودن با دانشجو، عدم توجه این افراد به ایجاد سابقه منفی در کیس دانشجو با ریجکت اول و مشاوره برای مرتبه دوم با روشهای که اگر مفید بود مرتبه اول باید استفاده میشد تا نتیجه مصاحبه به ریجکت ختم نشود، همه و همه باعث از دست رفتن شانس دانشجو و بازی با سرنوشت و آینده فرد می باشد.

یادآوری این نکته نیز الزامی می باشد که نتیجه مصاحبه درموارد کاملا غیر حساس نیز میتواند بعضاً به ریجکت ختم شود و بلعکس موارد حساسی بوده که شانس شامل دانشجو شده وبرگه کلیرنس دریافت نموده اند. به عبارت دیگر: نتیجه مصاحبه هیچ ضمانتی نداشته و در بسیاری از موارد نظر و سلیقه افیسر تاثیر مستقیم در برعکس کردن نتیجه مصاحبه سفارت داشته است.

خدمات مشاوره ویزای دانشجویی آمریکا در مجموعه Visa4edu شامل موارد زیر می باشد:

مشاوره ویزا شامل :

  • پرسشنامه:

تهیه پاسخ های مناسب برای سوالات احتمالی افیسر( برای دانشجو مواجه شدن با سوالی که در موردش قبلاً آمادگی لازم رو پیدا کرده برای موفقیت و کنترل استرس مصاحبه، اهمیت بالای داره) در همین راستا پرسشنامه ای با سوالات اولیه و مشترک در بیشتر مصاحبه ها به دانشجو تحویل داده میشود و تا زمان تهیه پاسخ مناسب برای دانشجو ویرایش پاسخ های داده شده دانشجو به سوالات ادامه پیدا خواهد کرد.

  • بررسی مدارک شامل :

    •   CV:

اطلاعات مندرج در سی وی میتونه منبع سوالات زیادی از طرف افیسر سفارت باشه که باید برای آن آماده بود. دانشجویان با توجه به عدم شناخت کافی از نحوه اپلای و ارتباط با اساتید دانشگاه های آمریکا CV را بیشتر شبیهه به رزومه تهیه میکنند و در آن از سوابق کاری و یا مواردی که حتی در آن موسسه ویا شرکت حضور فیزیکی نداشته اند را در سی وی وارد نموده اند. شاید در مرحله اخذ پذیرش دانشگاه چند درصدی مفید باشد، اما در زمان سفارت داشتن چنین مواردی در سی وی می تواند به راحتی باعث ریجکت دانشجو شود( جتی اگر رشته حساس نباشد). در نتیجه بررسی سی وی و درک موارد مهم برای توضیح به سوالات احتمالی افیسر بینهایت مفید و ضروری می باشد. طبق تعریف اصل صداقت و همچنین قوانین موجود سفارت ها برای موارد دانشجویی، تغییر CV هیچ گاه توصیه نمیشود مگر در مواردی که مقاله چاپ شده جدیدی را بخواهید به CV اضافه کنید. 

 

  • Ds160:

 بررسی پاسخ فیلدهای مهم فرم دی اس قبل از سابمیت نهایی توسط دانشجو بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل اولا همیشه توصیه میشود سابمیت نهایی فرم دی اس را به ۳ روز مانده به وقت مصاحبه موکول کنید( منبع: سایت سفارت آمریکا در هر کشور در مورد زمان سابمیت فرم دی اس توضیح و توصیه کرده تا سه روز قبل از مصاحبه سامبیت شود. در نتیجه سابمیت کردن فرم خیلی زودتر فرصت تغییر موارد حساس را از دانشجو خواهد گرفت)، دوماً بررسی فرم دی اس وظیفه مشاور می باشد تا پاسخ های داده شده با روند مشاوره تضاد نداشته باشد.

 

  • پاسخ به سوالات دانشجو(بدون محدودیت):

از طریق اکانت رسمی Visa4edu درتلگرام ویا آی دی مشاور مربوطه ودر صورت نیاز به مکالمه تلفنی ، از طریق نرم افزار هنگ اوت (hangouts) زمان مناسب برای تماس هماهنگ خواهد شد( با توجه به اختلاف ساعت آمریکا با ایران و نیز نوبت بندی مشاوره های ویزا برای دیگر دانشجویان تایم مکالمه و ساعت برقراری تماس قبلا با فرد هماهنگ خواهد شد). نرم افزار hangouts برای نصب نیاز به فیلتر شکن دارد ولی برای مکالمه نیاز به فیلترشکن ندارد و به همین دلیل تماس صوتی با کیفیت بسیار بالای برقرار میشود.

برای دارندگان ویزای J (فرصت مطالعاتی) نیز با توجه به  تفاوتی های که در نوع مدارک و الزامات این نوع ویزا دارد، خدمات مشاوره ویزا به صورت کامل ارائه میگردد.

نکته بسیار مهم: 

⚠️ نتیجه مصاحبه توسط هیچ کس جز افیسر مصاحبه کننده سفارت قابل پیش بینی نیست(هیچ کس نمی تواند موفقیت در اخذ ویزای تحصیلی را تضمین کند) ولی با در اختیار داشتن پاسخ های مفید و غیر حساس و مدارک توصیه شده  می توان  از آمادگی لازم  برخوردار بود.

 

در صورت تمایل برای استفاده از خدمات مشاوره ویزای دانشجویی توسط دانشجویان ساکن امریکا لطفاً به اکانت تلگرامی زیر درخواست خود را ارسال نمایید:

@Visa4edu

 

  «مجموعه ویزا برای تحصیل Visa4edu»

 

برو بالا