عضویت در خبرنامه
نظرتون راجب محتوای سایت چیست؟
مشاهده نتایج ثبت نظر
سوال از کارشناسان Visa4edu

تغییرات جدید در فرم دی اس ۱۶۰

تغییرات جدید در فرم دی اس ۱۶۰

تغییرات جدید در فرم دی اس ۱۶۰

اخیراً ( June 2019)  در فرم دی اس ۱۶۰ { فرمی که دانشجویان برای مراجعه به سفارت آمریکا برای درخواست ویزای دانجشویی F و یا فرصت مطالعاتی J سابمیت می نمایند} تغییراتی به وجود آمده است که در این متن در سایت ویزا برای تحصیل تا حد اطلاع و دانش نسبت به این موضوع به آن پرداخته میشود.

این تغییرات هرچند برای تمامی درخواست کنندگان ویزای آمریکا( تحصیلی و یا مهاجرتی) می باشد. اما در موضوع ویزای تحصیلی دانشجویان ایرانی ویا ویزای فرصت مطالعاتی ایرانیان پیش تر و در زمان کلیرنس دانشجویان نیز بعضاً این سوالات از طرف افیسر سفارت ارسال می شده است.

یادآوری: وقتی دانشجوی ایرانی به سفارت آمریکا برای مصاحبه مراجعه و با نظر افیسر سفارت کوآلیفاید شناخته میشود، افسر سفارت ضمن اعلام موضوع در دست بررسی بودن پرونده درخواست دانشجو با بند ۲۲۱G دانشجوی را برای بازه نامشخص زمانی ( بین ۲۰ روز تا ۱۵۰ روز ویا بیشتر) وارد مرحله کلیرنس می نماید. دراین دوره پرونده دانشجو در واشنگتن { طبق گفته افسر سفارت} و توسط سازمان {the State Department, U.S. Citizenship and Immigration Services and U.S. Customs and Border Protection} بررسی و نتیجه نهایی در سایت سفارت و با آپدیت شدن کیس اطلاع رسانی میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلیرنس می توانید این صفحه رو مشاهده نمایید.

درنتیجه برای دانشجویان ایرانی موضوع ارسال اکانت های شبکه های اجتماعی با توجه به سوالاتی که در زمان کلیرنس به دانشجو ارسال میگردد، موضوع جدیدی نیست و تنها عمومیت پیدا کردن آن و نیز پاسخ به این سوال در فرم دی اس ۱۶۰ قبل از مصاحبه در سفارت نکته جدید می باشد. البته باید دید در روند مصاحبه دانشجویان در سفارت چه تاثیری خواهد گذاشت و آیا افسر از دانشجو در مورد شبکه های اجتماعی در زمان مصاحبه سوالی خواهد کرد؟!ds-160

موضوع فیلد سوال در مورد اکانت دانشجو در شبکه های اجتماعی چیست؟

تصویر مقابل نمایی از فیلد جدید سوال می باشد. برای دیدن بهتر تصاویر روی آن کلیک نمایید.

این سوال در همه فرم های موجود دی اس ۱۶۰ که هنوز سابمیت نشده اند بارگذاری شده و چنانچه در حال حاضر فرم دی اس در حال پرکردن دارید که حتی قبل از اعلام خبر اضافه شدن فیلد جدید ایجاد شده است، باز هم با ورود مجدد به فرم می توانید این سوال را مشاهده نمایید. برای دیدن این فرم نیازی به ایجاد فرم جدید DS-160 نمی باشد. 

این سوال چه اطلاعاتی را از دانشجو درخواست کننده ویزای دانشجویی می خواهد؟

در تصاویر زیر تمام گزینه های این سوال قابل مشاهده هستند:

                      

پاسخ به سوال:

دانشجو موظف به نام بردن هر شبکه اجتماعی که در آن عضو می باشد، بوده و بعداز انتخاب هر شبکه اجتماعی نام کاربری دانشجو در آن شبکه باید در فیلد مشخص شده درج شود.

- چنین به نظر می آید، به دلیل عمومی( قابل مشاهده برای عموم) نبودن بعضی از شبکه های اجتماعی مانند واتساپ نامی از این شبکه در گزینه ها نمی باشد{ این فرض هم مطرح می باشد که شبکه های که سرور آنها در خارج آمریکا قرار دارد در این لیست درخواست نشده اند و شاید به این دلیل که برای استفاده از واتساپ باید شماره موبایل استفاده شود و نه نام کاربری - این تنها یک فرض و احتمال است - }. بعضی از شبکه های اجتماعی که تحت مالکیت شرکتهای آمریکایی نمی باشد و یا معروف و عمومی نیستند در این لیست وارد نشده است.

- اگر در لیست نام شبکه اجتماعی وجود دارد که شما عضو آن هستید نام کاربری خود درآن شبکه را وارد نمایید.

- اگر در لیست نام شبکه اجتماعی مانند واتساپ وجود ندارد، دانشجو می تواند از گزینه add another موجود در پایین صفحه استفاده نموده و نام شبکه مورد نظر و همچنین نام کاربری خود در آن شبکه اجتماعی را وارد نمایید.

 سوال: آیا نیازی به معرفی شبکه ای که در لیست ذکر نشده هست؟

پاسخ:  باتوجه به اصل صداقت دانشجو و نیز عدم فعالیت برعلیه دولتی خاص و یا افراطی گرایی ذکر کردن نام شبکه ای که در لیست نیست نباید باعث نگرانی دانشجو باشد.

- بعضی از شبکه های اجتماعی زیر مجموعه یک شرکت بوده و به همین دلیل یک اکانت برای شبکه های تحت مالکیت آن کاربر دارد. مانند یوتیوپ که متعلق به گوگل می باشد و به همین دلیل نام کاربری وارد شده می تواند جی میل فرد باشد.

- در صورتی که اکانت فرد سالها قبل دی اکتیو شده است و یا دانشجو نام کاربری خود را به یاد ندارد. در صورتی که با استفاده از ایمیل پشتیبانی خود {داده شده در زمان ایجاد اکانت} امکان پیدا کردن نام کاربری قدیم را ندارد ، لازم نیست فیلد مربوط به آن شبکه اجتماعی را پر نماید و تنها مواردی که به خاطر دارد را می تواند وارد کند(چه آن اکانت دی اکتیو و یا اکتیو باشد). لازم به ذکر است در هر زمان با ارسال ایمیل به شرکت خدمات دهنده شبکه اجتماعی می توانید نام کاربری قدیمی خود را در صورت داشتن ایمیل پشتیبان و یا مشخصات شناسایی بازیافت نمایید( دقت کنید این سوال به پسورد شما نیازی ندارد و تنها نام کاربری شما مورد نیاز است).

- بدیهی است که در صورتی که در سوشال مدیا{شبکه های اجتماعی} حضور پر رنگی ندارید. نیاز نیست برای پاسخ به این سوال در شبکه ای {مثلاً فیس بوک} عضو شده و نام کاربری ایجاد کنید. 

- همانطور که در سوال و گزینه ها مشخص کرده، نیازی به وارد کردن پسورد هیچ شبکه اجتماعی وجود ندارد. تنها نیاز با آی دی یا همان نام کاربری شماست برای بررسی پیام های ارسال شده شما در شبکه ها و گروه های عمومی آن شبکه و نه حریم خصوصی و گفتگو های خصوصی و یا گروه های غیر عمومی در شبکه های اجتماعی مختلف.

- توصیه می شود در پاسخ به سوالات صداقت داشته باشید.

- لازم به ذکر است درخواست کنندگان ویزای فرصت مطالعاتی J1-J2 و یا ویزای دانشجویی F1-F2 هردو فرم DS-160 را استفاده و سابمیت می نمایند و از ذکر نام هر دو نوع درخواست کننده ویزا با هم در متن به دلیل تکرار صرف نظر گردیده است. 

در صورت کسب هر گونه اطلاع جدید از روند بررسی این سوال و یا پاسخ های آن ، این مطلب به روز خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در موضوع تغییرات فرم دی اس ۱۶۰ می توانید این  صفحه  را مشاهده نمایید.

برو بالا