عضویت در خبرنامه
نظرتون راجب محتوای سایت چیست؟
مشاهده نتایج ثبت نظر
سوال از کارشناسان Visa4edu

توضیحات ریسرچر بودن دانشجو در فرم دی اس-۱۶۰

توضیحات ریسرچر بودن دانشجو در فرم دی اس-۱۶۰

چه گزینه ای برای اعلام محقق و ریسرچ در فرم دی اس بهتر است انتخاب شود؟

 

برای توضیح گزینه های مربوط به نوع کار در فرم DS-160  دانشجویان برای مدارک مصاحبه سفارت آمریکا ، مطالعه موارد زیر به دانشجویان توصیه میگردد. استفاده از هر گزینه توضیح داده شده بسته به تشخیص دانشجو می تواند متفاوت باشد و متن پیش رو توصیه ای بر مبنای تجربیات و تحلیل موارد مرتبط با موضوع ریسرچ دانشجویی از طرف سایت ویزا برای تحصیل می باشد.

با توجه به تفاوت در کیس های مختلف دانشجویی انتخاب گزینه نهایی با دانشجو خواهد بود.

DS-160

حالات مختلف :


۱- not employ


دانشجو جای مشغول به کار نیست و کارفرمای که حقوق به دانشجو بده وجود نداره. به عبارت دیگر سابقه کاری در حال حاضر ندارید.

 

 

۲- research
این گزینه مخصوص ارتباط دانشجو با دانشگاه و یا مرکز تحقیقاتی( شرکت خصوصی ویا وابسته به دانشگاه) هستش. در فیلد های بعدی هم از شما میپرسه ارتباط با کجاست؟!
بهترین حالت برای معرفی ریسرچ این گزینه خواهد بود.

 

 

DS-160

 

حالت های مختلف استفاده از گزینه اول و یا دوم:

- اگر دانشجو ریسرچ شخصی و غیر وابسته به دانشگاه و یا شرکتی و... دارد میشه گزینه اول و در توضیحات ذکر میکنید که ریسرچ انجام میدید. چون شما وقتی این گزینه رو انتخاب میکنید که مشغول به هیچ کاری  برای هیچ کارفرمایی که حقوق به شما بده و درآمد داشته باشه ، نباشید.


- اگر دانشجو در دانشگاه با استاد هرگونه همکاری داره در حال حاضر( ماه های بعداز فراغت از تحصیل) باید بزنه ریسرچ و در فیلد های بعدی این گزینه باید مشخص کنه با دانشگاه درحال همکاری هست و والنتیری. چون استاد دانشگاه ایرانی کارفرما نیست و حقوق هم نمیده. ولی مشخصات دانشگاهی رو میشه استفاده کرد به عنوان نهاد مرتبط با شما( نوعی کارفرما). بهترین انتخاب برای اثبات ادامه کار تحقیقاتی دانشجو گزینه ریسرچ می باشد.

- اگر دانشجو در حال حاضر مشغول به کار هست و قصد داره همزمان ریسرچر بودن رو هم اعلام کنه می تونه در توضیحات شغل حال حاضر ریسرچ مرتبط با رشته خودش در موضوع کاری رو هم در کنار دیگرموارد اون شغل اضافه کنه.

- اگر دانشجو سالهای قبل همکاری داشته با دانشگاه و الان  این همکاری رسما ادامه نداره ولی مقالات همچنان در حال نگارش و نتایج مقالات در حال تحقیق توسط دانشجو هست  و جای هم مشغول به کار نیست، توصیه میشه ریسرچ رو انتخاب کنه.

-  اگر دانشجو در حال حاضر مشغول به کار نیست و هیچ فعالیت مرتبط با تحصیل و تحقیق انجام نمیده گزینه اول رو باید بزنه( not employ). توصیه نمیشه چرا که با ماهیت درخواست ویزای دانشجویی بای ادامه تحقیق و تحصیل تضاد داره .

در نتیجه انتخاب هرکدام از دو گزینه می تونه منطقی باشه با توجه به شرایط مندرج در رزومه دانشجو. بنابراین انتخاب نهایی گزینه کاملا بستگی به کیس دانشجویی داره و تشخیص دانشجو از سابقه خودش مندرج در رزومه.

 

 

 

 

 

 

 

برو بالا