عضویت در خبرنامه
نظرتون راجب محتوای سایت چیست؟
مشاهده نتایج ثبت نظر
سوال از کارشناسان Visa4edu

تعهدنامه جدید ارز دانشجویی

تعهدنامه جدید ارز دانشجویی

تعهدنامه ارز دانشجویی

تا قبل از مهرسال ۱۳۹۷ تعهد نامه ارز دانشجویی مبنی بر کار کردن دانشجو برای وزارت علوم ایران به مدت تحصیل در خارج از کشور و حداکثر ۶ سال بود[ دریافت فایل تعهدنامه قدیم]. یکی از برداشت های که از این تعهد نامه به نظر می رسید[تفسیر نویسنده خبر از متن تعهدنامه ] این بود که دانشجو بعد از اتمام تحصیل و در صورت بازگشت اختیاری به ایران برای زندگی و قصد استخدام در نهاد دولتی موظف به خدمت به دولت برای چند سال در هر مکانی که وزارت علوم تشخیص بدهد می بود. به این معنی که دانشجو می توانست به ایران سفر کرده و در ایران زندگی کند وتنها اگر قصد استخدام در نهاد دولتی را داشته باشد باید سالهای ابتدای خدمت خود را در مناطق محروم و یا طبق دستور وزارت علوم طی کند. 

بعد از مهر سال ۱۳۹۷ و با تغییر متن تعهد نامه ارز دانشجویی[ دریافت فایل تعهدنامه جدید ] ، برداشتی که از متن این تعهدنامه به نظر میرسد به این معنی می باشد که دانشجو باید پس از اتمام تحصیل بلافاصله به کشور ایران بازگردد و حق هیچ گونه اعتراضی نیز ندارد. متن به تعبیر نویسنده خبر، مشخص نمی کند که علت اجبار در برگشت سریع دانشجو به کشور به جهت خدمت به وزارت علوم خواهد بود؟ و یا صرفا زندگی در ایران و عدم خروج مجدد؟!!!! 
 

همچنین دانشجویان فول فاند بنا بر تعهدنامه جدید نمی توانند از مزایای مفید ارز دانشجویی استفاده کنند[هرچند که مواردی از دریافت ارز دانشجویی توسط دانشجویان فول فاند ، تنها براساس شنیده ها نقل شده است] و تنها دانشجویان سلف فاند و یا پارشال فاند[و یا انواع دیگر غیر از فول فاند] می توانند ارز دانشجویی را دریافت نمایند.

متن خبری فوق صرفا جهت اطلاع رسانی از تغییر فرمت تعهدنامه ارز دانشجویی تهیه گردیده و به دانشجویان متذکر می شود برای استفاده از امکان ارز دانشجویی قبل از اقدام حتما فرم تعهدنامه جدید را مطالعه و در مورد الزامات این تعهد نامه جدید تحقیقات کامل را انجام داده ، سپس اقدام به دریافت ارز دانشجویی نمایند.

لازم به ذکر است، چنانچه دانشجویی تجربه بازگشت به کشور طی تعهدنامه قدیم و یا جدید را دارد، لطفا جهت به روز رسانی این خبر و اطلاع رسانی شیوه انجام تعهد از طریق قسمت ارتباط با ما تجربه خود را به سایت ارسال نماید. 

 

برو بالا