عضویت در خبرنامه
نظرتون راجب محتوای سایت چیست؟
مشاهده نتایج ثبت نظر
سوال از کارشناسان Visa4edu

مخالفت با محدود کردن مدت اقامت دانشجویان در آمریکا

مخالفت با محدود کردن مدت اقامت دانشجویان در آمریکا

ارسال نظرات به محدود کردن مدت اقامت دانشجویان در آمریکا

این طرح توسط دولت آمریکا (U.S. Immigration and Customs Enforcement, Department of Homeland Security) ایجاد شده و در شرایط فعلی (چند روز مانده به پایان فرصت طرح نظرات)، فرصت بسیار اندکی باقی مانده برای ارسال نظر و مخالفت خود با محدود کردن مدت اقامت دانشجویان در امریکا.

به صورت کلی این طرح بهانه ایست برای محدود کردن ورود افراد به بهانه ویزای موقت تحصیلی به این دلیل که فرد با ویزای دانشجویی برای مدت نامشخصی (از نظر دولت آمریکا) وارد کشور میشود و از امکانات موجود در کشور استفاده میکند و در صورتی که بخواهد برای مدت بیشتری حتی بعداز اتمام تحصیل در آمریکا باقی بماند راه برای تمدید ویزا در چنین حالتی وجود دارد واین را نوعی نقص در قوانین آمریکا میدانند، در حالی که ده ها دلیل اصلی و صدها دلیل مرتبط وجود دارد (از نظر مخالفان طرح) که به صورت منطقی توجیه کننده شرایط ویزای دانشجویی می باشد. یکی از دلایل در تصویر مقابل نمایش داده شده است.

 

 یکسان نبودن تعداد سالهای مقاطع تحصیلی که خود یکی از موارد مهم نقص کننده این طرح می باشد، مورد تاکید مخالفان طرح بوده است. برای مثال بعضی از رشته ها در مقطع دکترا ۶ ساله هستند و بعضی ۴ ساله و تعیین یک عدد ثابت برای همه دانشگاه های آمریکا می تواند پذیرش دانشجویان خارجی را در این رشته ها محدود به داخل آمریکا نماید که چنین چیزی با دستور کار موجود در پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه ها مغایرت دارد.

دلایل بسیار زیادی در مخالفت با این طرح وجود دارد که فرصت بیان آن در این مطلب نیست. از دانشجویان محترم تقاضا میشود در فرصت اندک باقی مانده برای اعلام و ثبت مخالفت خود با این طرح نظرات و دلایل خود را هر چه سریعتر در لینک زیر ارسال نمایند. در کشور آمریکا با توجه به سیستم های قانون گذاری و رعایت حقوق مخالفان، امکان ثبت نظر و تاثیر در روند جاری کشور به طریق مختلف وجود دارد و به همین دلیل اعلام نظرات از طرف شما میتواند تاثیر بسیار زیادی در رد این طرح داشته باشد.

 ورود به صفحه ارسال کامنت

 

 

برو بالا