عضویت در خبرنامه
نظرتون راجب محتوای سایت چیست؟
مشاهده نتایج ثبت نظر
سوال از کارشناسان Visa4edu

تمدید اقامت دانشجویی هر دوسال یکبار

تمدید اقامت دانشجویی هر دوسال یکبار

طرح جدید دولت آمریکا برای تمدید مدارک اقامتی دانشجویان خارجی در آمریکا 

قبل از هر چیز نکات مهم اشاره شده در این متن را مطالعه کنید تا بیشتر با این طرح جدید دولت آمریکا آشنا شوید:

۱- طرح پیشنهادی دولت روی اخذ ویزای دانشجویی تاثیر نخواهد داشت.

۲- طرح پیشنهادی دانشجویان ساکن امریکا را دربر خواهد گرفت.

در این طرح به صورت خلاصه از دانشجویان خارجی ( برخی منابع خبری تعداد این کشور ها را محدود به چند کشور خاص میدانند- توضیحات بیشتر) مشغول به تحصیل داخل امریکا میخواهد تا هر دو سال یکبار وضعیت اقامت خود را به سازمان USCIS اطلاع دهند. این اطلاع رسانی شامل بارگذاری مدارک تحصیلی مبنی بر اشتغال به تحصیل و دیگر مدارک مانند بیمه دانشجویی و... میباشد که در صورت تایید سازمان USCIS دانشجو میتواند همچنان به تحصیل خود ادامه دهد. مهم ترین نکات طرح جدید شامل: ۱- اخد هزینه برای بررسی مدارک دانشجو هر دوسال یکبار توسط دولت آمریکا، ۲- امکان عدم تایید مدارک ویا نقص مدارک وبررسی مجدد در صورتی که مدارک دانشجو مطابق با درخواست نباشد.

دانشجویانی که با ویزای سینگل وارد امریکا میشوند، از اولین لحظه ورود به خاک آمریکا با استفاده از نامه I-20 تحصیلی خود و نیز دیگر مدارک اقامتی مانند I-94 و... امور بانکی و یا ادارای خود را انجام میدهند و این روالی عادی در آمریکا برای دانشجویان خارجی (مخصوصاً ایرانیان دارای ویزای سینل ورود میباشد). دانشجویانی که ویزای مولتی دریافت میکنند از سفارت تا دوسال اجازه خروج و ورود مجدد به خاک امریکا را دارند و بعداز اتمام دوسال در صورت حضور در خاک امریکا مانند دارندگان ویزای سینگل از مدارک تحصیلی برای امور اداری خود استفاده میکنند. در نتیجه روند بازنگری و بررسی مدارک هر دوسال یکبار صرفاً برای دانشجویان ساکن آمریکا بوده و در صورت تایید دانشگاه نباید مشکلی برای ادامه حضور برای دانشجو باشد ( فرصت بیشتری برای بررسی تمام موارد نقض حضور دانشجو بعداز دوسال و پیش بینی آینده دولت امریکا که طرح مورد نظر را پیشنهاد داده است لازم میباشد).

منابع خبری مرتبط با موضوع فوق در ادامه مطلب در دسترس قرار داده شده است:

۱- دانشجو از سه طریق می‌تواند مهلت دوساله پایان دوره‌اش در آی۲۰ را تمدید کند. تمدید به طور خودکار اتفاق نمی‌افتد و باید برای uscis اثبات شود یکی از شرایط فوق وجود دارد.

۲- تحلیل موضوع

۳- گزارش CNN

۴- توضیحات بیشتر: مدت حضور دانشجو  برای کشورهای زیر پیشنهاد شده به دو‌سال محدود شود

۱ - کشورهای «حامی تروریسم» ایران، سوریه، سودان و کره شمالی

۲- کشورهایی که بیشتر از ۱۰٪ از دانشجویانشان در آمریکا پس از اتمام تحصیل به طور غیرقانونی در آمریکا مانده‌اند.

۵- طرح پیشنهادی شاکل دانشجویان قبلی خواهد شد. منبع

 

 

در صورت دریافت اخبار جدید، این مطلب به روز رسانی خواهد شد.

با تشکر از کانال ترامپ-بن

برو بالا