عضویت در خبرنامه
نظرتون راجب محتوای سایت چیست؟
مشاهده نتایج ثبت نظر
سوال از کارشناسان Visa4edu

ابلاغیه محدودیت ورود به دلیل دروس آنلاین کماکان باعث ایجاد مشکل برای دانشجویان خارجی می باشد

ابلاغیه محدودیت ورود به دلیل دروس آنلاین کماکان باعث ایجاد مشکل برای دانشجویان خارجی می باشد

آخرین اخبار در مورد شرایط آنلاین برای ترم تحصیلی بهار ۲۰۲۱

Internationals,

SEVP guidance will remain the same for Spring 2021.  

"Federal guidance for enrolling international students in programs operating in hybrid or online modes due to the pandemic remains the same for the spring term, a spokeswoman for the Department of Homeland Security’s Student and Exchange Visitor Program said... 'Nonimmigrant students should continue to abide by SEVP guidance originally issued in March 2020,' said the spokeswoman. 'The guidance enables schools and students to engage in distance learning in excess of regulatory limits due to the public health emergency generated by COVID-19.'"

In other words, current international students will be allowed to enroll in online courses for Spring 2021 as long as they maintain their full-time status. Full time for Undergraduate students is 12 credits or more. Full time for Graduate students is 9 credits or more. If Spring 2021 is your last semester, you will be allowed to drop below full time. For students who can’t return to the US and would like to study full time remotely from their home countries due to the pandemic, their SEVIS record will remain active. If you fall under this category, please reach out to your international office.

For more References & Resources:

https://www.nafsa.org/regulatory-information/sevp-covid-19-guidance-sources

https://www.ice.gov/coronavirus

لطفا توجه داشته باشید که شروع ترم تحصیلی بهار در بیشتر دانشگاه های آمریکا از نیمه دوم ژانویه (Jan 15,2021) خواهد بود و تغییر دولت قبل به دولت جدید در تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ روی خواهد داد. درنتیجه، هرچند احتمال لغو کامل و ۱۰۰٪ این ابلاغیه در دولت جدید وجود دارد ولی تاریخ شروع ترم تحصیلی دانشگاه در ترم بهار قبل از اتمام کار دولت ترامپ خواهد بود. به همین دلیل دستورات مطابق شرایط روز وتا آخرین روز کاری دولت ترامپ معتبر میباشد.

 

ادامه مطلب در مورد تاریخچه ابلاغیه از ابتدا تا کنون

آرشیو اخبار مرتبط با این ابلاغیه (فال۲۰۲۰)

مواردی از ابلاغیه لغو شده ترامپ که هنوز تاثیر گذار است

با وجود لغو ابلاغیه ترامپ با نام SEVP که از طرف یکی از نهاد های زیرمجموعه وزرات خارجه آمریکا و به بهانه جلوگیری از ورود دانشجویان با احتمال تاثیر در افزایش شیوء کرونا و دیگر دلایل توسط دولت آمریکا تهیه و تنظیم شده بود و مدتی بعد با شکایت دانشگاه ها از دستور کار خارج گردید، همچنان خبرساز بوده و خبرهای از مرز های ورودی آمریکا به گوش میرسد که دانشجویان خارجی( نه الزاماً دانشجویان ایرانی) در پورت های ورودی آمریکا به دلایل و بهانه های مختلف بعضاً (تعدادی) دیپورت شده اند و از ورود به داخل کشورآمریکا برای شروع و یا ادامه تحصیل بازمانده اند.

دانشگاه هاراوارد و MIT و تعدادی دیگر از دانشگاه ها شکایتی علیه این طرح تنظیم نموده و به دادگاه ارائه دادند. قبل از صدور رای قاضی نماینده این دانشگاه ها با کاخ سفید به تفافق رسیده و دولت مجبور به انصراف از اجرای این ابلاغیه شد (توضیحات بیشتر). جالب اینجاست که بعداز لغو این ابلاغیه ، دانشگاه هاروارد که قبل از بوجود آمدن چنین ابلاغیه ای ترم تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ دانشگاه خود را کاملا آنلاین اعلام نموده بود، الان تعدادی از دانشجویان همین دانشگاه در روزهای گذشته امکان ورود به آمریکا را پیدا نکردند. توضیحات بیشتر اینجا.

بعداز آن و با وجودی که ابلاغیه به صورت کامل لغو شد، اما بعضی از دانشجویان کماکان دیپورت میشوند. مواردی که در شبکه های اجتماعی بعنوان علت دیپورت این دانشجویان بیان شده است شامل:

  1. عدم درج جمله { تمام کلاس های دانشجو و ترم تحصیلی دانشگاه آنلاین برگزار میشود} در برگه آی بیست.

  2. عدم اثبات اینکه دانشگاه کاملاً آنلاین نخواهد بود برای ترم فال ۲۰۲۰ ، توسط دانشجو.

در توییتر چند مورد توسط بعضی وکلا ویا تحلیل گران، مستند بیان شده در این مطلب قابل مشاهده می باشد.

منبع تصاویر: کانال تلگرامی ترامپ بن

منبع خبر

تحلیل خبر۱

تحلیل خبر۲

تحلیل خبر۳

آشنایی با شرایط دروس آنلاین

نتیجه گیری:

چنانچه ویزای دانشجویی آمریکا را دارید( در کلیرنس بوده اید و در همین شرایط کرونا کلیر شده اید و قصد سفر به آمریکا را دارید) حتماً I-20 با درج جمله {ترم تحصیلی حضوری ویا هایبرید} را از دپارتمان رشته تحصیلی خود ویا آفیس اینترنشنال دانشگاه درخواست نمایید. باتوجه به مقررات سخت و عدم پیش بینی آینده در شرایط فعلی، حتماً از یکی از کارمندان رسمی واحد مرتبط با ادمیشن نامه ای به صورت جدا در تایید عدم آنلاین بودن کلاسهای دانشگاه در ترم پاییز ۲۰۲۰ درخواست نمایید تا در کنار نامه آی بیست (صرفاً جهت احتیاط) همراه داشته باشید که شماره تماس و یا راه ارتباطی مشخص برای استعلام نوع ترم تحصیلی آینده در نامه ویا آی بیست موجود باشد.

چنانچه پذیرش گرفته اید و قصد مراجعه به سفارت آمریکا در کشور های مختلف را دارید، از دانشگاه نامه I-20 با شرایط ذکر شده در بند قبلی از دانشگاه درخواست نمایید تا در روز مصاحبه بهانه ای برای ریجکت توسط افیسر نباشد. اگر دانشگاه نامه I-20 الکترونیکی ویا نسخه pdf صادر میکند (باتوجه به شرایط موجود -کرونا- و نیز سابقه مراجعه دانشجویان در سالهای گذشته بدون در دست داشتن اصل برگه I-20، شما نیز میتوانید نسخه غیر اصل ( کپی-الکترونیکی- ویا حتی نسخه ایمیل شده از طرف دانشگاه به سفارت) را در روز مصاحبه همراه داشته باشید. برای توضیح بیشتر اینجا کلیک نمایید.

در شرایط فعلی که سفارت ها کم و بیش در حال بازگشایی هستند(توضیحات بیشتر) ویا حتی مانند سفارت آمریکا در کانادا پذیرش مصاحبه برای ویزای دانشجویی نیز دارند، از یک طرف بسته بودن مرزهای کشورهای اطراف ایران و نیز شرایط اقامت در کشور دوم برای ۱۴ روز و یا انجام آزمایشات مختلف پزشکی برای اثبات نداشتن ویروس کرونا برای تهیه بلیط سفر هوایی و.... اکیداً توصیه میشود در زمان صرفه جویی کرده و مدراک سفارت را تکمیل نمایید تا سفر در این شرایط سخت صرفاً بخاطر نقص مدرک، نتیجه دلخواه دانشجو را در خطر قرار ندهد. برای مطالعه مدارک الزامی سفارت میتوانید اینجا کلیک نمایید. کشورهای که از موضوع ۱۴ روز اقامت در کشور دوم معاف شدند اینجا.

 

اگر با این ایلاغیه آشنا نیستید، لطفاً توضیحات کامل را اینجا مطالعه نمایید

 

خدمات مجموعه Visa4edu

  • برای اخذ مشاوره ویزای دانشجویی امریکا توضیحات اینجا را مشاهده نمایید.

  • برای اطلاع از نتایج ویزای دانشجویی در سال ۲۰۲۰ اینجا را مشاهده نمایید.

  • برای اطلاع از نتایج اپلای و ویزای سالهای گذشته اینجا را مشاهده نمایید.

  • برای مشاهده تجربیات مصاحبه ویزای دانشجوی آمریکا اینجا را مشاهده نمایید.

برو بالا