عضویت در خبرنامه
نظرتون راجب محتوای سایت چیست؟
مشاهده نتایج ثبت نظر
سوال از کارشناسان Visa4edu

ابلاغیه محدودیت ورود به دلیل دروس آنلاین کماکان باعث ایجاد مشکل برای دانشجویان خارجی می باشد

ابلاغیه محدودیت ورود به دلیل دروس آنلاین کماکان باعث ایجاد مشکل برای دانشجویان خارجی می باشد

مواردی از ابلاغیه لغو شده ترامپ که هنوز تاثیر گذار است

با وجود لغو ابلاغیه ترامپ با نام SEVP که از طرف یکی از نهاد های زیرمجموعه وزرات خارجه آمریکا و به بهانه جلوگیری از ورود دانشجویان با احتمال تاثیر در افزایش شیوء کرونا و دیگر دلایل توسط دولت آمریکا تهیه و تنظیم شده بود و مدتی بعد با شکایت دانشگاه ها از دستور کار خارج گردید، همچنان خبرساز بوده و خبرهای از مرز های ورودی آمریکا به گوش میرسد که دانشجویان خارجی( نه الزاماً دانشجویان ایرانی) در پورت های ورودی آمریکا به دلایل و بهانه های مختلف بعضاً (تعدادی) دیپورت شده اند و از ورود به داخل کشورآمریکا برای شروع و یا ادامه تحصیل بازمانده اند.

دانشگاه هاراوارد و MIT و تعدادی دیگر از دانشگاه ها شکایتی علیه این طرح تنظیم نموده و به دادگاه ارائه دادند. قبل از صدور رای قاضی نماینده این دانشگاه ها با کاخ سفید به تفافق رسیده و دولت مجبور به انصراف از اجرای این ابلاغیه شد (توضیحات بیشتر). جالب اینجاست که بعداز لغو این ابلاغیه ، دانشگاه هاروارد که قبل از بوجود آمدن چنین ابلاغیه ای ترم تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ دانشگاه خود را کاملا آنلاین اعلام نموده بود، الان تعدادی از دانشجویان همین دانشگاه در روزهای گذشته امکان ورود به آمریکا را پیدا نکردند. توضیحات بیشتر اینجا.

بعداز آن و با وجودی که ابلاغیه به صورت کامل لغو شد، اما بعضی از دانشجویان کماکان دیپورت میشوند. مواردی که در شبکه های اجتماعی بعنوان علت دیپورت این دانشجویان بیان شده است شامل:

  1. عدم درج جمله { تمام کلاس های دانشجو و ترم تحصیلی دانشگاه آنلاین برگزار میشود} در برگه آی بیست.

  2. عدم اثبات اینکه دانشگاه کاملاً آنلاین نخواهد بود برای ترم فال ۲۰۲۰ ، توسط دانشجو.

در توییتر چند مورد توسط بعضی وکلا ویا تحلیل گران، مستند بیان شده در این مطلب قابل مشاهده می باشد.

منبع تصاویر: کانال تلگرامی ترامپ بن

منبع خبر

تحلیل خبر۱

تحلیل خبر۲

تحلیل خبر۳

آشنایی با شرایط دروس آنلاین

نتیجه گیری:

چنانچه ویزای دانشجویی آمریکا را دارید( در کلیرنس بوده اید و در همین شرایط کرونا کلیر شده اید و قصد سفر به آمریکا را دارید) حتماً I-20 با درج جمله {ترم تحصیلی حضوری ویا هایبرید} را از دپارتمان رشته تحصیلی خود ویا آفیس اینترنشنال دانشگاه درخواست نمایید. باتوجه به مقررات سخت و عدم پیش بینی آینده در شرایط فعلی، حتماً از یکی از کارمندان رسمی واحد مرتبط با ادمیشن نامه ای به صورت جدا در تایید عدم آنلاین بودن کلاسهای دانشگاه در ترم پاییز ۲۰۲۰ درخواست نمایید تا در کنار نامه آی بیست (صرفاً جهت احتیاط) همراه داشته باشید که شماره تماس و یا راه ارتباطی مشخص برای استعلام نوع ترم تحصیلی آینده در نامه ویا آی بیست موجود باشد.

چنانچه پذیرش گرفته اید و قصد مراجعه به سفارت آمریکا در کشور های مختلف را دارید، از دانشگاه نامه I-20 با شرایط ذکر شده در بند قبلی از دانشگاه درخواست نمایید تا در روز مصاحبه بهانه ای برای ریجکت توسط افیسر نباشد. اگر دانشگاه نامه I-20 الکترونیکی ویا نسخه pdf صادر میکند (باتوجه به شرایط موجود -کرونا- و نیز سابقه مراجعه دانشجویان در سالهای گذشته بدون در دست داشتن اصل برگه I-20، شما نیز میتوانید نسخه غیر اصل ( کپی-الکترونیکی- ویا حتی نسخه ایمیل شده از طرف دانشگاه به سفارت) را در روز مصاحبه همراه داشته باشید. برای توضیح بیشتر اینجا کلیک نمایید.

در شرایط فعلی که سفارت ها کم و بیش در حال بازگشایی هستند(توضیحات بیشتر) ویا حتی مانند سفارت آمریکا در کانادا پذیرش مصاحبه برای ویزای دانشجویی نیز دارند، از یک طرف بسته بودن مرزهای کشورهای اطراف ایران و نیز شرایط اقامت در کشور دوم برای ۱۴ روز و یا انجام آزمایشات مختلف پزشکی برای اثبات نداشتن ویروس کرونا برای تهیه بلیط سفر هوایی و.... اکیداً توصیه میشود در زمان صرفه جویی کرده و مدراک سفارت را تکمیل نمایید تا سفر در این شرایط سخت صرفاً بخاطر نقص مدرک، نتیجه دلخواه دانشجو را در خطر قرار ندهد. برای مطالعه مدارک الزامی سفارت میتوانید اینجا کلیک نمایید. کشورهای که از موضوع ۱۴ روز اقامت در کشور دوم معاف شدند اینجا.

 

اگر با این ایلاغیه آشنا نیستید، لطفاً توضیحات کامل را اینجا مطالعه نمایید

 

خدمات مجموعه Visa4edu

  • برای اخذ مشاوره ویزای دانشجویی امریکا توضیحات اینجا را مشاهده نمایید.

  • برای اطلاع از نتایج ویزای دانشجویی در سال ۲۰۲۰ اینجا را مشاهده نمایید.

  • برای اطلاع از نتایج اپلای و ویزای سالهای گذشته اینجا را مشاهده نمایید.

  • برای مشاهده تجربیات مصاحبه ویزای دانشجوی آمریکا اینجا را مشاهده نمایید.

برو بالا